تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
home theater in Los Angeles
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
میز اداری مدرن
گاوصندوق خانگی
ارسال اس ام اس انبوه
میز مدیریتی سلطنتی
خرید بک لینک قوی
نردبان خانگی
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ازمیر
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
مجله شاد

مجله شاد

مجله و سرگرمی

چرا چادر سرکنیم؟

چرا بانوان باید چادر سر کنند؟ مانتو پوشش اسلامی نیست؟

* سؤال

چادر يعني چه و چرا زنها بايد چادر سركنند؟ و آيا حجاب اسلامي با چادر مشكي كامل ميشود و كسي كه مانتو ميپوشد پوشش اسلامي ندارد؟

* پاسخ

حجاب امري ظاهري و در ارتباط با جسم است و عمل به اين امر ظاهري برخاسته از اعتقادات و باورهاي دروني افراد است. پوشش ظاهري افراد، به ويژه زنان را حجاب ميگويند، كه مانع از نگاه نامحرم به آنان ميشود.

* حدّ لازم در پوشش اسلامي

اگر بخواهيم از حجاب اسلامي سخن بگوئيم، بي ترديد حجاب طبيعي و كامل همان است كه در متون ديني اسلام مانند قرآن و حديث ذكر شده است كه بحث بسيار مفصل و دقيق دارد. از اين رو، لازم است به صورت مختصر توضيح دهيم.

دستور حجاب در اسلام، در دو بخش عمده آمده است:

الف. پوشاندن بدن، به جز جاهايي كه شرع مقدس اجازه داده است.

ب. پنهان داشتن زينت ها

بدن زن به طور طبيعي براي جنس مخالف جاذبه دارد و معمولاً موجب تحريك جنسي ميشود. حال اگر علاوه بر زيباييهاي  طبيعي، زن به آراستن خود بپردازد و اندام آراسته خود را در معرض ديد ديگران قرار دهد. طبيعي است كه از بسياري سلب آرامش نموده و موجب تحريك جنسي و گاهي فساد در جامعه ميشود. و در مواردي نيز موجب گسستن پيوند خانواده و سست شدن الفت بين زوجهاميگردد. مراعات درست پوشش اسلامي از امور ضروري در پيشگيري از اين مفاسد است. بنابراين خانمي كه ملتزم به ارزشهاي اسلامي است، هيچگاه با لباسهاي رنگارنگ و تنگ كه برآمدگيهاي بدن را نشان مي دهد و با تزئينات و آرايشهاي مهيّج از خانه بيرون نميآيد. قرآن كريم از تبرّج (خود آرايي به منظور خودنمايي) نهي نموده و آن را متعلّق به جامعه جاهلي دانسته است. نحوه پوشش، آرايش و حركات زن تا حد زيادي نشانگر شخصيت، نحوه فكر، گرايشها و الگوهاي ارزشي اوست.[1] بنابراين پوشش اسلامي در واقع بدون آن كه جسم انسان را به نمايش بگذارد، تجلي ارزشهاي روحي و رواني است. عفاف، شخصيت زن و متانت و وقار وي را نمودار ميكند و زن با حجاب از طمع و آرزوهاي پست ديگران در امان ميباشد. قانون آفرينش است كه هر چه موجود لطيفتر باشد محافظت از آن جديتر است. موجود هرچه گران بهاتر باشد بيشتر آن را محافظت مي كنند، درّ گرانبها را در گاوصندوق نگه ميدارند، تا از دستبرد ديگران در امان بماند.

حضرت علي ـ عليه السّلام ـ در بيان نقش پوشش كامل به عنوان حفظ ارزش و احترام زن ميفرمايد: «فانّ شدّة الحجاب ابقي عليهنّ؛ همانا حجاب و پوشش كامل، زنان را سالمتر و پاكتر نگاه خواهد داشت.»[2]

نتيجهگيري

حاصل اين كه حجاب اسلامي با هر نوع پوششي كه موجب تحريك و تهييج و جلب توجه مردان نامحرم گردد منافات دارد و آن نوع لباس و پوششي كه بهتر حدود شرعي را حفظ ميكند بهترو كامل است. بنابراين استفاده از چادر مشكي با فلسفه حجاب و پوشش زنان در مقابل نامحرم كه همان عدم تحريك و تهييج در مقابل نامحرم و ايجاد آرامش رواني در جامعه است، بيشتر و بهتر سازگار است.

از ديدگاه روانشناسي رنگها، اين يك واقعيت مسلم است كه رنگ مشكي رنگي صامت و غير فعال است كه باعث تحريك  و جلب توجه نميشود.

بله، چادر مشكي از آن جهت كه تمام بدن زن را مي پوشاند و برجستگي ها و زيبائيهاي زن را در خود پنهان مي دارد و كمتر موجب جلب توجه نامحرمان مي گردد؛ بهتر از مانتو مي باشد. زيرا در مانتو حركات جذاب زنانه، آشكارتر است و ممكن است بيشتر موجب تحريك نامحرمان گردد.همچنین افراد مذهبی می توانند در اینترنت از پروفایل چادر مشکی برای تبلیغ کارشان استفاده کنند.

همچنين بعضي از مراجع تقليد چادر مشكلي را بهترين نوع حجاب دانسته اند.

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در يکشنبه 25 آبان 1399ساعت 17:39 توسط سعید | تعداد بازديد : 14 | |

چگونه جنس وارد ایران کنیم؟

از آنجاییکه که 90 درصد کالاهای تولیدی جهانی و بیشتر از 80 درصد کالاهای وارداتی در جهان متعلق به کشور چین است؛‌ از نظر شرکت‌ها و صاحبان کسب و کارها، واردات کالا از این کشور دارای سطح رشد بالا امری حسابگرانه است. به دلیل دستمزدهای پایین نیروی کار و نهاده‌های تولیدی ارزان قیمت‌تر در این کشور، حاشیه سود واردات از این کشور بیشتر از سایر کشورها خواهد بود. از سوی دیگر، امروزه با پیشرفت ظرفیت‌های تولیدی، زمان انتقال کالا از کشور چین سریع‌تر از گذشته است.

اولین قدم برای واردات، انتخاب کالای وارداتی است. یک کسب و کار وابسته به محصولاتی است که می‌فروشد، بنابراین قبل از اقدام به واردات باید به اندازه کافی تحقیق کرد و کالای مورد نظر را با دقت انتخاب کرد. عمده کالاهایی که از چین وارد کشور آمریکا می‌شوند، عبارتند از:

منسوجات اسباب بازی مبلمان ماشین آلات و تجهیزات الکتریکی اپتیک و تجهیزات پزشکی

بعد از انتخاب کالا باید یک فروشنده مورد اعتماد پیدا کرد. خرید مستقیم از یک تولیدکننده و یا از یک فروشنده به عنوان شخص سوم؛ هر کدام مزایا و معایب خودش را دارد. تولیدکننده‌ها در فرایند توسعه محصول سریع‌تر عمل می‌کنند؛ در حالیکه فروشنده‌ها در فرآیند زنجیره عرضه، کالاهای متنوع‌تری را پوشش می‌دهند.

ارزیابی فروشنده‌ها و به دست آوردن حداکثر اطلاعات در مورد آن‌ها و فعالیت‌های‌اشان اهمیت زیادی دارد. با وجودی که از طریق اینترنت می‌توان به راحتی با فروشنده‌ها ارتباط برقرار کرد اما بهتر است که با آن‌ها رو در رو صحبت کرد و به عنوان مثال به کشور چین سفر کرد. ابتدا باید در مورد شرکت‌های آن‌ها تحقیق کرد و در صورت امکان لیستی از مشتریان آن‌ها تهیه کرد. بعد از اطمینان از صحت گفته‌های آن‌ها، باید تعدادی نمونه از محصول را برای ارزیابی کیفیت کار فروشنده سفارش داده شود. اگرچه باید هزینه معامله را در این حالت پرداخت کرد اما در عوض روش خوبی برای بررسی نحوه کار فروشنده است و امکان آشنایی با شرایط پرداخت و انتقال آن‌ها فراهم می‌شود. نیازی به عجله برای انتخاب عرضه‌کننده نیست، وقت به اندازه کافی وجود دارد. محصول همیشه در دسترس خواهد بود، و یک تحقیق با دقت به انتخاب یک معامله بهتر کمک خواهد کرد.

به گزارش ا قتصاد آنلاین در این مرحله لازم است که در مورد هزینه‌های حمل و نقل تحقیق کرد، این هزینه‌ها از تجمیع هزینه‌های فوب ( FOB ، تحویل کالا بر روی کشتی)، هزینه‌های انتقال توسط شرکت‌های حمل و نقل، تعرفه‌های گمرکی، هزینه‌های حمل و نقل داخلی، و هزینه‌های خدمات مانند بازرسی، نمایندگی‌ها و ... به دست می‌آید. هزینه‌های پنهان دیگری نیز در این مسیر وجود دارد که یک شرکت متخصص در زمینه مدیریت واردات می‌تواند به حداقل کردن این هزینه‌ها کمک کند. مشورت با یک شرکت حمل و نقل بار برای کاهش هزینه‌ها نیز ضروری است.

آخرین مرحله (و اغلب سخت‌ترین آن) مذاکره در مورد مواد قرارداد معامله با فروشنده است. در این مرحله باید در مورد شرایط حمل و نقل، پرداخت و پیش پرداخت نیز با فروشنده گفتگو کرد. می‌توان در این زمینه از کمک شرکت‌های متخصص در زمینه مدیریت واردات استفاده کرد، اگرچه رویه غالب این است که 30 درصد از مبلغ معامله در زمان سفارش و 70 درصد زمان تحویل کالا پرداخت ‌شود. پرداخت کل مبلغ خرید در ابتدا امری عاقلانه نیست زیرا در صورت وجود هر گونه تاخیر در حمل و نقل یا مشکلی در محصول ، احتمال بازپس گیری پول پرداخت شده بسیار کم است. باید از فروشندگانی که چنین تقاضایی دارند، حذر کرد.

چند توصیه برای واردات از کشور چین:

بازدید از کارخانه مورد نظر در صورت امکان برنامه‌ریزی براساس تحویل با تاخیر و هزینه‌های حمل و نقل بالاتر؛ زیرا احتمال این اتفاق‌ها بسیار بالا است. بررسی آیین‌نامه‌های وارداتی و آشنایی با کارگزاران دولتی در این زمینه. مواد قانونی مورد توافق بر اساس نوع محصول متفاوت است. بررسی کیفیت محصول با کمک یک شرکت بازرسی نگهداری سوابق و اسناد کلیه معامله‌ها شامل اسناد حمل و نقل و برگه ترخیص گمرک بررسی دوباره محموله در زمینه خسارت یا اشکالات تولیدی
موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در يکشنبه 18 آبان 1399ساعت 4:52 توسط سعید | تعداد بازديد : 14 | |

خواص دارویی امام رضا

داروی جامع امام رضا علیه السلام معروف ترین و پرکاربردترین داروی طب اسلامی است که از وجود مقدس امام هشتم  (علیه السلام) به ما رسیده که  موارد درمانی زیادی دارد و وجود آن در هر خانه لازم و کارکشاست. دارویی که از ترکیب هشت گیاه دارویی که برخی کمیاب اند ، ساخته میشود .این دارو که از طرف خود اهل بیت(علیهم السلام) بنام “داروی جامع” نامگذاری شده است ، به مقدار بسیار کم باید مصرف گردد اما اثرات درمانی بزرگی دارد! به تجربه ثابت شده درمانگر بیماری هایی مانند سنگ کلیه ، سنگ کیسه ی صفرا ، سل ، بیماری های طحال ، مار و عقرب گزیدگی ، عفونت ها و ... می باشد.

ترکیبات داروی جامع :
زعفران، عاقرقرحا، فلفل سفید، هل، بنج، سنبل الطیب، خربق سفید، همه یک اندازه و ابرفیون (فرفیون یا فربیون) دو برابر باشد. همه را به خوبی آسیاب میکنیم و به نرمی نرم الک میکنیم سپس با دو برابر کل مواد عسل کف گرفته شده (حرارت دیده) مخلوط میکنیم.
میزان مصرف به اندازه یک حبه گندم در هر مرحله در هر روز می باشد.

?خواص درمانی داروی جامع امام رضا علیه السلام:
1 - داروی جامع + آب زیره = درمان سردی معده (تمام بیماریهای معده)
2 - داروی جامع + آب زیره = درمان تمام بیماریهای معده، تپش قلب، درد پهلوی راست و کولیت روده بدون اسهال
3 - داروی جامع  + آب انغوزه = درمان مار و عقرب گزیدگی (نیش حشرات)
4 - داروی جامع  + آب رازیانه گرم = درمان سرفه، آنفولانزا
5 - داروی جامع  + آب رازیانه گرم یا آب فاتر = درمان سل
6 - داروی جامع  + آب زیره = درمان درد پهلوی راست
7 - داروی جامع  + آب کرفس= درمان دردپهلوی چپ، درد معده و تقویت عقل
8 - داروی جامع  + آب مرزنجوش (سعوط) = درمان انواع فلج و سکته، ام اس  و جمیع بیماریهای مغزی
9 - داروی جامع + آب سرد و سرکه = درمان بیماریهای طحال
10 - داروی جامع  + آب مورد = درمان اسهال
11 - داروی جامع  + آب زعفران = درمان شوصه (التهابات درون و پرده دیافراگم)
12 - داروی جامع  + آب ترب یا سداب پخته شده = درمان سنگ کلیه (روش مصرف براساس استنباط از روایات (ابداعی))
13 - داروی جامع  + آب مرزنجوش = درمان بیماری مربوط به سر و تیروئید، ام اس و پارکینسون
14 - داروی جامع  + عسل (و سیاهدانه) به صورت ضماد = درمان تمام زخمها
15 - داروی جامع  + آب عسل و سیاهدانه = درمان تمام عفونتهای درونی (روده، معده، خون و رحم) تب، سرماخوردگی، تقویت ایمنی بدن
16 - داروی جامع  + آب سنای مکی = درمان سنگ کیسه صفرا (مرحله اول)
17 - داروی جامع  + سقمونیا= درمان سنگ کیسه صفرا (مرحله دوم)
18 - داروی جامع  + آب انگور= درمان افسردگی، همّ و غم
19 - داروی جامع  + آب انار = درمان باز شدن زبان بچه و رشد وی
20 - داروی جامع  + آب کاسنی = بیماریهای کبدی و عفونت ادراری
21 - داروی جامع  + آب زنیان = درمان ورم، تومور و سایر اورام
22 -داروی جامع  + آب انیسون = درمان تب مدیترانه ای
23 - داروی جامع  + آب افتیمون = درمان سودا
24 - داروی جامع  + آب سیب = درمان تب
25 - داروی جامع  + آب به = درمان تقویت قلب
26 - داروی جامع  + آب هویج = درمان تقویت چشم
27 - داروی جامع  + شیر گاو = درمان درد سینه و گلو
28 - داروی جامع  + آب شلغم = درمان سرماخوردگی و بیماریهای میکروبی
29 - داروی جامع  + آب رازیانه + هلیله = درمان سنگ بزاقی
30 - داروی جامع  + آب بابونه = تقویت عصب
31 - داروی جامع  + آب رازیانه + زعفران = درمان تیروئید
32 - داروی جامع  + آب جو = آب دارچین یا عدس المک یا آب شنبلیله = درمان بیماری  قند
33 - داروی جامع  + آب عدس = درمان سنگریزه در پلک چشم
34 - داروی جامع  + آب آویشن = درمان سرماخوردگی شدید
35 - داروی جامع  + آب تره = درمان کم خونی و بیماری های طحال
36 - داروی جامع  + آب انگدان و شیطرج = درمان بیماری های مفصلی

عفونت مثانه :
محتوای ظرف داروی جامع با جوشانه ی کاسنی میل شود دو قاشق کاسنی را در دو لیوان بجوشانند تا یک لیوان باقی بماند دارو را درش حل کنید، گرم میل شود.

درمان تیروئید :
محتوای ظرف داروی جامع با جوشانده مرزنجوش مصرف شود.(عصاره گیری: شش قاشق غذاخوری مرزنجوش در یک لیوان جوشانده تا آب آن تبخیر شود، فشار بدین و صاف کنید با داروی جامع مخلوط و هر شب یک قطره در هر سوراخ بینی ریخته شود)

درمان انواع فلج و لقوه :
معمولا با بنفشه ی پایه کنجد و سداب سرکه است

در روایات ائمه اطهار (علیهم السلام) :
عبد اللَّه نواده مفضّل  می گوید: عقرب مرا گزید چنان که بسا نیشش از سختى گزش به شکمم رسیده باشد، حضرت امام علی الهادی العسکری صلوات الله علیه همسایه ما بود، پدرش گفت، نزد حضرت رفتم و عرض کردم: عقرب پسرم عبد اللَّه را گزیده و اکنون در خطر است.
حضرت صلوات الله علیه فرمود: داروى جامعش دهید که داروى حضرت امام رضا صلوات الله علیه است.
عرض کردم: آن چیست؟
 فرمود: دارویی  معروف است.
عرض کردم: اى مولای من، من نمی شناسم.
 فرمود: سنبل (سنبل الطیب)، زعفران، قاقله (هل سبز و ریز)، عاقِرقَرحا، خربق سفید، بنک (بذر البنج، بَنِه)، فلفل سفید، بگیر اجزاء برابر با ابرفیون (فَربیون) دو جزء و نرم کوبیده شوند و با پارچه حریر الک شوند و با عسل کف گرفته (امروزه عسلی که رایج است همان عسلی است که کفش گرفته شده) معجون شوند. و براى گزش کژدم و مار به اندازه یک دانه گندم یا جو با آب حلتیت (1) بنوشند که در همان ساعت خوب می شوند.
گفت: ما با آن درمان کردیم و به او نوشاندیم و در همان ساعت خوب شد، ما آن را می گیریم و تا امروز به مردم می دهیم.

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در دوشنبه 12 آبان 1399ساعت 21:31 توسط سعید | تعداد بازديد : 16 | |

پیتزا خوردی در مهد پیتزا جهان

پیتزا این غذای خوش رنگ و خوش طعم را ایتالیا اختراع کرد! و ۹ فوریه روز ملی پیتزا در ایتالیاست، روزی که ایتالیا به خاطر این غذای گرد خوشمزه جشن می گیرد. پیتزا آنقدر خوشمزه و جذاب بود که به سرعت در همه دنیا طرفدار پیدا کرد ولی لذت طعم پیتزا در خود ایتالیا چیز دیگری است پس اگر به ایتالیا سفر کردید و خواستید پیتزا بخورید این پست خیلی به دردتان می خورد.

شهر ناپل، پیتزا ناپولتانا

اگر دلیل اصلی سفر شما به ایتالیا خوردن پیتزا است فوری به شهر ناپل بروید چون آنجا محل تولد پیتزاهای مدرن است، پیتزا ناپولتانا در این شهر فقط پیتزا نیست بلکه سمبل غذاهای این شهر است. در هنگام درست کردن این پیتزا قوانین سختگیرانه ای وجود دارد و برای تهیه آن فقط یک دستور پخت وجود دارد، بر روی خمیر آن فقط دو نوع سس می توانید بریزید سس مارینارا و سس مارگاریتا. این پیتزا از گوجه و پنیر مخصوص درست می شود که گوجه های آن باید فقط از دشت های کنار کوه آتش فشان وزوو باشد.

شهررم، پیتزا آل تاگلیو

این پیتزا مستطیلی است و به صورت تکه تکه خورده می شود، پیتزا آل تاگلیو بهترین و خوشمزه ترین فست فود شهر رم است که طرفداران بسیاری دارد. در ایتالیا پشت در پیتزا فروشی می ایستند و این پیتزا را می خورند، هنگام گشت و گذار در شهر زیبای رم بهترین غذایی که می توانید بخورید همین پیتزاست. پیتزا آل تاگلیو در سینی های مستطیلی بزرگ پخته می شود و قیمت آن بر اساس مقدار گرم آن حساب می شود، انواع مختلفی دارد و پیتزا فروشی های سنتی آن را در تنورهای هیزمی می پزند.

ناحیه پولیا، پیتزا پانزروتو

پانزروتو پیتزاهای کوچکی هستند که پیچیده می شود و داخل آن ها با سس تازه گوجه و پنیرهای موتزارلا پر می شود اما در انواع دیگر این پیتزا ها همبرگر و پیاز هم میریزند. این پیتزادر کشورهای دیگر هم پیدا می شود اما اگر می خواهید طعم واقعی آن را حس کنید باید به ایتالیا بروید. کلزون هم یک پیتزای تا شده است که شبیه نصف ماه است و شکل ظاهری آن شبیه پانزروتو است و خمیرش هم همان خمیری است که در پانزروتو استفاده می شود و تنها فرق این دو با هم این است که کلزون در «فر» ولی پانزروتو در روغن درست می شود، برای خوردن یک کلزون خوشمزه هم باید به ناحیه پولیا در ایتالیا بروید.

 

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در شنبه 10 آبان 1399ساعت 23:24 توسط سعید | تعداد بازديد : 14 | |

یافتن اسکلت عجیبی شبیه به ادم فضایی ها

کشف یک اسکلت عجیب در شیلی توجه بسیاری از محققان و علاقمندان به شناسایی و آگاهی از موجودات فضایی و فرازمینی را به خود جلب کرده است.

از زمان کشف این اسکلت انسان گونه  در یک منطقه کویری موسوم به آتا کامادر شیلی به همین نام و به اسکلت آتا یا آتاکاما مشهور شده، برخی آن را یک انسان و یا انسان نما و موجودی فضایی و حتی یک میمون کوچک تصور کرده اند و برخی براین باور بودند که این موجود به طور حتم یک موجود فضایی است.

آزمایش های متعدد بر روی این اسکلیت انجام شده و تلاش شده تا مشخص شود که این اسکلت به کدام گروه از موجودات تعلق دارد. این موجود برخلاف انسان که دوازده دنده دارد ده دنده دارد ولی شکل اسکلتی شبیه به انسان دارد.

سر و جمجمه این موجود اما بسیار بزرگتر از جثه اش است و سری بزرگ و دوکی شکل دارد. برخی براین باورند که ممکن است این اسکلت به یک جنین در قرن های گذشته تعلق داشته و یا نوعی پستاندار منقرض شده است.در مطالعاتی که از سال 2012 روی این اسکلت انجام شده در دانشگاه استانفورد مشخص شده که این اسکلت بقایای انسانی دارد. در کت اسکن مشخص شده که تمام ارگان های بدن انسان حتی قلب این موجود شبیه انسان بوده است. آزمایش های دی ان آ نیز مشخص کرده که این موجود یک پستاندار ناشناخته و یا موجودی فضایی نیست.

این اسکلت در سال 2003 در یک منطقه دور افتاده و غیر مسکون در شیلی پیداشد و تا سال 2009 در کلسیون شخصی یک فرد علاقمند بوده است. از این زمان بررسی هایی بر روی این موجود عجیب انجام شده و در سال 2012 جدی ترین بررسی ها در دانشگاه استانفورد به انسان بودن این اسکلت با دقت بالا تاکید دارد. اما یکی از دست اندرکاران این بررسی در دانشگاه استانفود تاکید می کند نمی تواند با قاطعیت بگوید که این اسکلت یک میمون نیست. اما شباهت زیادی به انسان دارد. ولی بدون شک این یک موجود فرازمینی نیست.

بررسی ها در مورد علت مرگ و اینکه این موجود چه می خورده و چرا مرده نیز انجام شده و مشخص شده که  هیچ بیماری خاص ژنتیکی مانند کوتولگی یا پیری زودرس نداشته و سالم بوده است. اما اینکه چرا به این اندازه بوده و به چه دلیل مرده هنوز مشخص نیست.

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در چهارشنبه 7 آبان 1399ساعت 16:46 توسط سعید | تعداد بازديد : 15 | |

چگونه با غذاخوردن لاغرشویم؟

آرام کردن زمان غذا خوردن برای کسانی که نگران پرخوری خود هستند عادتی عالی است. افراد زیادی متوجه شده‌اند استفاده از تایمر و طولانی کردن زمان غذا، مانند 20 دقیقه برای هر وعده، روشی بهتر و موثرتر است. این کار به تحریک آزادسازی هورمون‌هایی کمک می‌کند که به بدن می‌گویند شما سیرشده‌اید.

تنها یک ساعت خواب بیشتر شب می‌تواند در عرض سال 6 کیلوگرم از وزن فردی که روزانه 2500 کالری مصرف می‌کند کاهش دهد. این مقدار باعث می‌شود بر اثر کاهش خوردن در زمان بیکاری 6 درصد میزان کالری دریافتی کاهش یابد. سعی کنید با هر وعده‌ی غذایی به‌جای یک نوع سبزی چندین نوع از آن را داشته باشید.

تنوع و متفاوت بودن سبزیجات یعنی از آن بیشتر می‌خورید و خوردن سبزی بیشتر یک گام به سمت کاهش وزن مؤثر است. سبزیجات دارای آب و فیبر هستند که بدون کالری باعث می‌شوند شما سیر شوید. سوپ انتخابی عالی هم برای پیش‌غذا و هم برای وعده‌ی اصلی است.

در ابتدای غذا یک سوپ دارای آب مرغ می‌تواند زمان خوردن شما را آهسته کرده و باعث شود سریع‌تر سیر و شکمتان پر شوید. خوردن غلات کامل در زمان ممکن راهکار دیگری برای کاهش وزن است. غلات کامل شامل برنج قهوه‌ای، جو و گندم‌سیاه است.

هر زمان ممکن بود غلات کامل را جایگزین غذای خود کنید تا سریع‌تر سیر شوید. آویزان کردن یک لباس با سایز کوچک‌تر درجایی که جلوی چشم شما باشد کمک می‌کند روی اهداف خود برای کاهش وزن متمرکز بمانید. واقع‌بین باشید و لباسی انتخاب نکنید که چهار سایز کوچک‌تر باشد.

چیزی انتخاب کنید که پس از زمان کمی تغذیه‌ی سالم اندازه‌ی شما شود. پیتزا لزوماً فاجعه‌ای برای رژیم غذایی شما نیست. جایگزینی گوشت آن با سبزیجات می‌تواند در هر وعده 100 کالری ذخیره کند. همچنین می‌توانید پیتزایی با پنیر کمتر و یا پنیر کم‌چرب سفارش دهید. برای مصرف نوشابه‌های قندی محدودیت قرار دهید.

اگر نوشیدنی قندی خود را با آب یا نوشیدنی‌های بدون کالری جایگزین کم کنید حدود 10 قاشق غذاخوری قند کم کرده‌اید. به‌جای لیوان پهن و کوتاه از لیوان‌های باریک و بلند استفاده کنید. این تغییر باعث کاهش25 تا 30 درصدی در مصرف نوشیدنی می‌شود.  چای سبز می‌تواند سوخت‌وساز بدن را زیاد کند و یک نوشیدنی سالم و نشاط‌آور بدون کالری است.

به خاطر تفکر و آگاهی فردی که با تمرین یوگا گسترش می‌یابد افرای که به آن می‌پردازند دقت بیشتری به سیگنال‌های بدن خود دارند، مانند خوردن تنها تا زمانی که احساس می‌کنید سیرشده‌اید. کسانی که در کاهش وزن موفق بوده‌اند می‌گویند آن‌ها اغلب غذاهای خانگی می‌خورند.

سعی کنید حداقل 5 روز در هفته از غذاهای خانگی تغذیه کنید.   غذا پختن بعد از کار، رفتن به مهمانی، تماشای تلویزیون یا گشت زدن در اینترنت، این‌ها زمان‌هایی هستند که شما بدون فکر می‌خورید. جویدن آدامس بدون قند با طعم تند می‌تواند بر طعم غذا غلبه کرده و آن‌ها را بی‌مزه نشان دهد. درنتیجه دیگر میلی برای خوردن ندارید. یک بشقاب کوچک‌تر بردارید. تحقیقات نشان می‌دهند زمانی که بشقابتان بزرگ باشد بیشتر می‌خورید. افراد لاغر در کنترل میزان غذای خود عالی هستند. همیشه سعی کنید هرچه می‌خورید

در حد متعادل باشد. تغییرات موفقیت‌آمیز خود را جشن بگیرید. هر زمان که یک گام در برنامه‌ی کنترل وزن خود به جلو رفتید به خودتان یک هدیه‌ی کوچک بدهید ( نه خوراکی ). مثلاً گذراندن زمانی در کنار یک دوست، یک پدیکور یا یک وسیله‌ی جدید.

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در دوشنبه 5 آبان 1399ساعت 23:49 توسط سعید | تعداد بازديد : 17 | |

ازدواج عجیب مادر نیمار

یمار بازیکن سرشناس تیم ملی برزیل و ستاره‌ی باشگاه پاری سن ژرمن با ازدواج مادرش با یک جوان موافقت کرد. این موافقت جنجالی باعث تعجب هواداران و فالوئرهای او در فضای مجازی شد.

 

نادین سانتوس مادر نیمار ۵۲ سال سن دارد. او ارتباط خود را با تیه‌گو راموس ۲۲ ساله که تقریباً ۳۰ سال از او کوچکتر است، رسمی نمود. این نامزد ۲۲ ساله، شش سال از نیمار کوچکتر است و در زمینه‌ی بازی‌های کامپیوتری در برزیل فعالیت می‌کند. انتشار خبر این رابطه‌ی عجیب و واکنش نیمار در فضای مجازی و روزنامه‌های ورزشی مانند بمب صدا کرد. نیمار در این تصمیم عاطفی از مادرش حمایت و برای او و نامزدش تیه‌گو آرزوی خوشبختی کرد.

نیمار نه تنها از مادرش حمایت کرد بلکه با انتشار عکس یادگاری با تیه‌گو نامزد مادرش که از او کوچکتر است و یکی از طرفداران قدیمی نیمار به شمار می‌رود، بیش از پیش فالوئرهای خود را شگفت‌زده کرد. تیه‌گو یکی از هواداران نیمار بود و او را الهام بخش خود می‌دانست و آرزو می‌کرد که همیشه مثل یک برادر در کنار او فوتبال بازی کند. بلکه  یا عکسی نیمار نامزدی مادرش را با تیه‌گو تبریک گفت و نوشت: مادر خوشبخت باشی... دوستت دارم!

نیمار از مدتها پیش درباره این موضوع می‌دانست و در پنجم فوریه گذشته، مادرش نادین و تیه‌گو را به جشن تولدش در فرانسه دعوت کرده بود و عکس‌های یادگاری زیادی با هم گرفتند، در جشن تولد،  نیمار با تیه گو بیشتر آشنا شد و از طریق مادرش دانست که او یکی از هواداران سرسخت بازی او است.

مادر نیمار عکسی از خود و نامزد ۲۲ ساله‌اش را منتشر کرد که با استقبال زیادی مواجه شد و در همان دقایق اول ۴۱۳ هزار لایک خورد. او در حدود ۱ میلیون و پانصد هزار فالوئر در

اینستاگرام

دارد. نادین سانتوس در سال ۲۰۱۶ پس از ۲۵ سال زندگی مشترک، در یک طلاق دوستانه از همسر سابق و پسرش نیمار جدا شد

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در شنبه 3 آبان 1399ساعت 4:53 توسط سعید | تعداد بازديد : 25 | |

دلایل پخش نشدن خندوانه

رامبد جوان درباره علت پخش نشدن برنامه «خندوانه» توضیح داد.


رامبد جوان در توضیح علت پخش نشدن دیشب برنامه «خندوانه» در اینستاگرامش نوشت:

سلام رفقا.

خوشحالیم که براى بیشتر شما خندوانه مهمه. ما هم تمام تلاشمون رو مى کنیم تا مأیوستون نکنیم.

پخش نشدنِ دیشبِ خندوانه با اینکه اتفاق خوبى نبود ولى در برنامه سازى چیز عجیبى نیست.بهتره صبورى کنیم تا همه چیز سر جاى درستش قرار بگیره.

باز هم در خدمتتون هستیم. دمتون گرم براى حمایتهاتون و مخلص.
موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در چهارشنبه 30 مهر 1399ساعت 17:56 توسط سعید | تعداد بازديد : 21 | |

چرا دختران بیشتر از پسران رنگ صورتی دوست دارند؟

 پژوهشگر به نام های آنیاهولبرت و یازهو لینگ با کمک تعدادی از دانشمندان علوم اعصاب در دانشگاه نیوکاسل آزمایش انتخاب رنگ را بین ۲۰۸ داوطلب مابین ۲۰ تا ۲۶ سال انجام دادند. این مطالعه نشان داد که زنان و مردان در انتخاب رنگ آبی یکسان هستند اما در عین حال زنان طیف رنگ صورتی و قرمز را بیش از مردان ترجیح می دادند.

به گزارش تابناک، در هنگام خرید برای هدیه ی کودکان همه اتفاق نظر دارند که رنگ صورتی مورد علاقه ی دختران است و حتی قسمت فروش لباس در بخش دخترانه مملوء از رنگ های صورتی است گویی این رنگ جذابیتی سحرانگیز برای آنها دارد. اما دلیل این موضوع چه می تواند باشد؟ دو پژوهشگر به نام های آنیاهولبرت و یازهو لینگ با کمک تعدادی از دانشمندان علوم اعصاب در دانشگاه نیوکاسل آزمایش انتخاب رنگ را بین ۲۰۸ داوطلب مابین ۲۰ تا ۲۶ سال انجام دادند. این مطالعه نشان داد که زنان و مردان در انتخاب رنگ آبی یکسان هستند اما در عین حال زنان طیف رنگ های قرمز و صورتی را بیش از مردان ترجیح می دادند.

پژوهشگران این فرضیه را مطرح می کنند که چنین موضوعی به لحاظ تاریخی به تقسیم کارها براساس جنسیت در زمان های دور باز می گردد؛ مردان به شکار می رفتند و زنان به جمع آوری میوه ها می پرداختند. به عبارتی دیگر تمایل به رنگ قرمز هیچ ارتباطی با ژنها ندارد بلکه نتیجه ی مجموعه آداب و ارزش هایی می باشد که از کودکی در ذهن دختران رسوخ داده شده است.

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در شنبه 26 مهر 1399ساعت 23:06 توسط سعید | تعداد بازديد : 34 | |

اشعار طنز

شعر طنز از موارد مورد علاقه ایرانی هاست که در ادامه چندتای ان را برای لبخند شما قرار می دهیم.

کرونا چیست؟ یک ویروس چینی‌ست

نفوذش از دهان و چشم و بینی‌ست

بلای آسمانی نیست اصلا
کرونا از بلایای زمینی‌ست

علاج آن نه با عنبر نسارا
نه با این نسخه‌های این چنینی‌ست

علاج آن مراعات تمیزی‌ست
که پاکی و تمیزی امر دینی‌ست

بمان در خانه‌ات تا می‌توانی
کرونا را دوا خانه‌نشینی‌ست

یقین با هم شکستش می‌دهیم و
کنار هم کرونا را غمی نیست

حسین شادمهر

 

 

 

شعر طنز سفر :

به منظور صفا و عشق و حالی!
سفر رفتیم یک شهر شمالی

هوای شهر ما آلوده بود و
هوای شهر آن ها بود عالی!

پتو و سفره را برداشت مادر
پدر هم توی دستش بود قالی

لب دریا رسیدیم و نشستیم
به سختی جور شد یک جای خالی!

نشد یک خانه یا ویلا بگیریم!
( دلیلش نیست اصلا ضعف مالی!)

دو ساعت بعد داداش بزرگم
خرید از سوپری پاچین و بالی!

من و داداش دیگر هم در این حین
به فکر گوجه بودیم و زغالی!

بگویم با شما چیزی که دیدم
نباشد حرف من هرگز خیالی

عزیزی بر سر خود روسری داشت!
یکی هم داشت یک مقدار شالی!

به پای عده ای شلوارکِ شیک!
وَ طرحش گل گلی یا خال خالی!

یکی قلیان لیمو می کشید و
یکی دنبال طعم پرتقالی!

صدای ضبط ماشینی بلند و
گروهی هم شده حالی به حالی!

وَ دریا بود تیره از کثیفی!
وَ ساحل هم شبیه آشغالی!

تمام نرخ ها چندین برابر
به طوری که مُخم کرد اتصالی!

ولی با این همه از بهر سوغات
خریدم یک عدد ظرف سفالی

یقین دارم حسابی سود کرده
به جز آلوچه ای، مَرد بلالی!

خیابان در خیابان بود خودرو
چه ایرانی، چه چینی، چه نپالی!!

به جان مادرم دریا ندیدم
ز فرط جمعیت در آن حوالی.

"امیرحسین خوشحال"

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در چهارشنبه 23 مهر 1399ساعت 18:33 توسط سعید | تعداد بازديد : 21 | |


صفحه قبل 1 2 صفحه بعد